Главная » 2014 » Январь » 17 » Житомирянин Володимир Білик став ілюстратором культового американського видання The Chapbook
14:16
Житомирянин Володимир Білик став ілюстратором культового американського видання The Chapbook
[/b]Ім'я житомирського поета, графіка, музиканта і перекладача Володимира Білика засвітилось у всесвітньовідомому англомовному літературному виданні The Chapbook. Ілюстрації Володимира оформили третє видання The Chapbook.

Про це ексклюзивно для 0412.ua розповів Володимир Білик.

The Chapbook № 3 включає в себе художню літературу, поезію, сценарії, і мистецтво. У цей випуск видання увійшли твори Р. Лівінгстона ("The Fallacy Carriers of Bombyonder"), Сьюзан Фелтс ("Errol, Inland"), Корі Меслер ("Body"), Джон М.Беннет ("Algunos Mirrors") та Стівен Вайджет ("Six Screenplays on the Nature of Collective Experience"). Картини - Володимира Білика.

Третій випуск тhe Chapbook доступний в друкованому та електронному вигляді.

Твори, як і ілюстрації Володимира до видання, - кращі прояви літературного напрямку модернізму.

- Відродження модерного духу - автор повертається у тінь твору. Твір стає головним. Твори, а не люди визначають правила гри, окреслюють її межі. ручний контроль естетики перестав існувати. Усім керує випадок - характеризує Володимир Білик.

Як розповідає редактор журналу Алан Мей про видання:

- Всяк раз коли я думаю про книжки, виходить так, що, принаймні в американській літературі, є певна одержимість накопиченням - збірка, вибране, зібране і так далі. Мені здається - менше то більше, мені довподоби бачити більш ніж одного автора і мені здається, що 48 сторінок - то часом аж надто. Тому я пропоную дещо інше.
Більшість брошур, які я бачив - надруковані десь 80-го року і до сьогодення. Гадаю, що зараз відбувається усвідомлення важливості форм запропонованих журналами Others та The Glebe - багато малих видавництв та інтернет-видань повертають цей дух модернізму - дух спільноти об'єднаної самим актом творення. Я хочу урізноманітнення...
Щодо ідеї експериментальності - моє бачення ідіосинкретичне. Я не думаю, що експериментальна література так вже сильно відрізняється від справді гарної "мейнстрімової" літератури. Мені подобаються відхилення від норми. Якщо мені здається, що письменник робить щось конвенційне, то я хочу відчути боротьбу проти конвенції...Головна біда ідеї експериментальності - це ті, хто негайно відкидають її. На мою думку, це недоречно. Наприклад, як нині можна відкидати старшу модерну літературу - Джойса, Стівенса, Стайн?

Щодо еволюції Chapbook редактор додає:

- Чи є можливість для еволюції Chapbook у щось більше? - Це було б прекрасно, але не це моя мета. Я нормально ставлюсь до свого становища. Головна складність - знаходити час для роботи - читати рукописи, займатись редагуванням. Можна сказати, що потрібний час може бути співрозмірним часу, який потрібен для проведення експедиції. Не думаю, що це буде перебільшенням.

Житомирянин Володимир Білик щодо еволюційності видання певен, що справа не в еволюції, а у відданості ділу. Справа в усвідомленні того, що ти робиш...

билыкКартини Володимира Білика на титулі The Chapbook, No. 3front3cbookcover-jan-2-2014[b][i]
Категория: ЛИТЕРАТУРА | Просмотров: 625 | Добавил: wandy | Рейтинг: 0.0/0